Májusfa ünneplő műsor

Ma délelőtt kicsik és nagyok összegyűltek, hogy megtekintsék az iskolánk udvarán felállított májusfát, melynek felállításában több apuka is segített. A gyerekek kis műsorral készültek erre az alkalomra: volt, aki verssel, mások pedig énekszóval fejezték ki örömüket.

Országos Bókay Árpád Biológiaverseny

2018. április 27-én rendezték meg Budapesten az Országos Bókay Árpád Biológiaverseny döntőjét, ahol iskolánkat 2 tanuló képviselte. Zarubay Vica 6. b tanuló  17. helyezést ért el, míg Di Serio Vittorio 6. b tanuló 1. helyezést ért el. Szívből gratulálunk mindkét tanulónak a kíváló eredményekért.

János vitéz irodalmi vetélkedő

2018. április 26-án a Felsővárosi Iskola “Fazekasok” nevű 3 fős csapata 16 iskola közül 1. helyezést ért el a városi János vitéz irodalmi vetélkedőn.Az elérhető 98 pontból a csapat 83 pontot teljesített. A verseny a János vitéz parkban került megrendezésre magas színvonalon, melyhez ezúton is gratulálunk a verseny főszervezőjének Huszárné Laki Piroskának. Büszkék vagyunk Rátok 5.b-sek!

Felsős szavalóverseny

Felső tagozatos tanulóink részére is hirdettünk szavalóversenyt, melyre április 12-én került sor. Emlékezetes, szép előadásokat hallottunk. Két 8. osztályos lány pedig részt fog venni a Vajda János Szavalóversenyen.  Köszönjük a lelkes felkészülést, felkészítést és a zsűri munkáját!

Eredmények:

5-6. évfolyam: