Égett a kiszebáb

Elűztük a telet, várjuk a tavaszt! Bátor, ügyes nagycsoportosok látogatták meg iskolánkat március 4-én. A leendő tanító nénikkel ritmushangszereket készítettek, majd az udvaron elégették a kiszebábot. Reméljük hatott a “varázslat” és eltűnik a rossz idő és a betegség!

MEGFOSZ RoadShow

7 tanulóval vettem részt ezen a rendezvényen, amely a mezőgépész szakterületet mutatta be. A helyszín a kápolnásnyéki Vaderstadt Kft. volt. Érdekes előadást és prezentációt hallgattunk és láttunk erről a szakterületről, a modern mezőgazdasági gépekről és eszközökről, illetve azok gyártásáról. Utána a telephelyen a valóságban is megismerkedhettünk ezekkel a gépeket. Olyan megoldásokat láthattunk, amelyek sokak számára még elképzelhetetlenek. Megtapasztalhattuk hova fejlődtek a technikai megoldások. Sok érdekes és fontos ismeretet kaptunk a mai napon. Köszönjük a lehetőséget, a szíves vendéglátást, amibe a finom ebéden kívül, még egy ajándékcsomag is belefért.

Mézes Mária kísérőtanár