Áprilisban több rangos eseménynek is színhelye volt iskolánk

Április 16-án megyei Német nyelvvizsga-előkészítő versenyt rendeztünk hetedik osztályosoknak Dobos Emília szervezésével. Az idén Fejér megye német nemzetiségi iskoláiból illetve a német nyelvet emelt óraszámban oktató általános iskolákból érkeztek tanulók. Ők az alapfokú nyelvvizsgához hasonlóan hallás utáni szövegértési feladatot oldottak meg, illetve szóban mutatták meg nyelvi jártasságukat képleírás, témakifejtés és szituációs feladatok formájában. Első helyezett Parcsami Nóra a móri Radnóti Miklós Általános Iskolából , második Rajz Áron a Hétvezér Általános Iskolából, harmadik pedig a szintén a móri Radnóti-s Rásky Botond lett. A mi hetedikes tanulóink versenyen kívül, házi verseny formájában ugyanezekkel a feladatokkal adtak számot tudásukról. Közülük az első helyen Hajszán Paula, a másodikon Krasznai Kinga, a harmadikon pedig Gerebics Dóra végzett.

{gallery}sigplus/2012_nyevvizsga_felkeszito_verseny{/gallery}

Április 22-én a Víz Világnapja alkalmából iskolánkban szervezett megyei versenyre 20 háromfős csapat vett részt. A szervező Kiss Angelika tanárnő vezényelte le a rendezvényt, melynek során a fiatalok vaktérképen vázoltak fel vízrajzot, vízkeménységet mértek és vízimadarakat ismertek fel. Ezen a versenyen az első a Fehérvári Táncsics Mihály Általános Iskola csapata lett, a második a Munkácsy-é, a harmadik pedig a kincsesbányai R.M.Á.I.Kazinczy Ferenc Általános Iskoláé.

{gallery}sigplus/2012_viz_vilagnapi_verseny{/gallery}

Megosztás itt: facebook
Facebook megosztás