Jana, a vendégtanár

A székesfehérvári Felsővárosi Általános Iskolában 2011. október 3. és 2012. március 2. között dolgozott Jana Schilling hamburgi születésű tanárnő a Comenius tanárasszisztens pályázat révén. Aki mosolygós, kedves természetével pillanatok alatt közkedvelt lett a gyermekek és a kollegák körében. Így már az első napoktól kezdve sikerült fő célunkat megvalósítania, a gyerekek várták, szünetekben keresték az alkalmat, hogy beszélgethessenek vele, rájöttek, hogy van értelme tanulni a nyelvet, s szerintem ez a legjobb motiváció számukra. Az egyébként bátortalan gyermekek is megnyíltak, mert sikerélményük volt, egy külföldi is megértette, amit mondtak. A leggyengébb tanulóinknak is sokat segített a türelmével, odafigyelésével. Lelkesen készült a tanításra, kivette részét az iskola életéből, minden programunkon, szereplésünkön aktívan dolgozott. A gyermekeknek segített felkészülni az ünnepi szereplésekre, szavalóversenyekre. Órákon jól sikerült ország ismereti, és Európai Unióval kapcsolatos prezentációkat tartott. Új játékokat, dalokat, módszereket tanultunk tőle, és mi is elláttuk őt tanácsokkal, tapasztalatainkat megosztottuk vele. A németórákon kívül angol-, matematika-, testnevelés- és énekórákon, nyelvvizsga előkészítő szakköreinken is részt vett, illetve tartott. Sikerült bemutatnunk neki a város kulturális életét is, színházba, bálokba, retro discoba, a Fővárosi nagycirkuszba és korcsolyázni is jött velünk. Bevontuk Őt családjaink hétköznapi életébe is, amit szintén lelkesen fogadott. Szabályos családtagunkká vált, születésnapjára gyerekeink és a kollégák egymástól függetlenül készültek, így egész nap sorozatos ünneplésben volt része. Nyílt, közvetlen természetével a főiskolai kollégiumban, ahol lakott szintén sok ismerőst szerzett, leginkább külföldi diákokat, akik szintén vitték magukkal különböző programjaikra. A Comenius programban résztvevő más tanárasszisztensekkel is jól összebarátkozott, akiket mi is vendégül láttunk rendezvényeinken, illetve akinek kedve volt, iskolánk életébe is bepillantást kaphatott. Németországi barátai közül kettővel személyesen is megismerkedhettünk, mikor nála vendégeskedtek. Gyerekeink teljesen természetesen fogadták, mikor ismeretlen német tanár néni, vagy bácsi érkezett hozzájuk. Nagyon megszerettük, nehéz volt a végén az elválás, de ígéretet kaptunk, hogy meglátogat még a későbbiekben minket. Bízunk benne, hogy következő pályázataink is sikeresek lesznek, s következő években is fogadhatunk külföldi tanárasszisztenseket.

{gallery}sigplus/2012_jana_schilling{/gallery}

Megosztás itt: facebook
Facebook megosztás