Leendő ötödikeseknek

Turi Ágnes

A szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán végeztem német –történelem szakon.  Ezúton Budapesten tanítottam közel tíz évig a Halassy Olivér Német Nemzetiségi Általános Iskolában. Élethivatásomnak tekintem mindkét szakterületemet,  hiszen a nyelvtudás a globalizáció világában elengedhetetlen, az életben való könnyebb eligazodáshoz és az álmaink megvalósításához. A nemzethez való tartozásunk elengedhetetlen feltétele nemzetünk történelmének ismerete, melynek közvetítése mindennapjaimnak a része.

Ölbei-Csernyén Petra

Szombathelyen, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában végeztem biológia-környezetvédelem szakon. Felső tagozaton biológiát, kémiát és fizikát tanítok. Elkötelezett vagyok az iránt, hogy a gyerekeknek megmutassam a természettudományok világának szépségét, továbbá tudatosan figyeljenek környezetük megóvására.