Német nemzetiségi oktatás

Minden gyermek számára, akinek a szülője igényli a német nemzetiségi oktatást, iskolánk biztosítja ezt a képzési lehetőséget a gyermek képességeire és teljesítményére való tekintet nélkül. Ez a képzési forma nemcsak a német nyelv tanításáról szól, hanem ezen túlmenően a magyarországi németek történelméről, irodalmáról, zenéjéről, hagyományairól, jogairól és orgánumairól, egyszóval kultúrájáról szóló ismereteket is magában foglalja. A népismeretet alsó és felső tagozatban egyaránt külön tantárgyként tanítjuk, amelynek része a magyarországi német néptánc-oktatás és az ezzel járó fellépések.

Miért a német? Miért minket válasszon?  Miért tartson ki mellettünk nyolc évig?

 • A nyelvtanulást még viszonylag korán, első osztálytól kezdik a gyerekek. Így minden nap hallják a német beszédet, másrészt „érzésből” tanulják, ami elengedhetetlen a sikeres nyelvtanuláshoz.
 • Minél hamarabb kezd el ismerkedni a gyerek az idegen nyelvvel, annál kevesebb energiájába kerül tökéletesen elsajátítani azt és annál magabiztosabb nyelvhasználóvá válik idősebb korban.
 • Azok a gyerekek, akik ebben az időszakban több nyelvvel találkoznak, rugalmasabbak, befogadó képesebbek, mint egynyelvű társaik.
 • Mert köztudott, hogy első idegen nyelvként a némettel kezdeni könnyű. Utána a többi idegen nyelv pl. angol, francia lényegesen könnyebben tanulható.
 • Számos magyarországi német és osztrák érdekeltségű cég foglalkoztat magyar munkavállalókat. (pl.: Aldi, Allianz, Audi, Bosch, E.ON, Haribo, Lidl, Mercedes, Opel, Siemens stb. )
 • Tudományos körökben az angol után a második leggyakrabban használt nyelv a német.
 • Pedagógusaink az első perctől kezdve németül beszélnek a diákokkal, németül vezetik az órákat. Az iskolában német nyelvű feliratok is segítik a tájékozódást.
 • Nyelvileg és módszertanilag magasan képzett pedagógusok tanítják a tantárgyakat, akik nem pusztán nyelvtanárok.
 • Hat év kitartó német nyelvtanulás után diákjainknak házon belül, ingyen biztosítjuk a DSD I. nyelvvizsgára való felkészülést ez irányban képzett, tapasztalt tanárok irányításával. (Egyik némettanárunk DSD I. nyelvvizsgáztatói jogosultsággal is rendelkezik már.)
 • Legkésőbb a nyolcadik évfolyam tavaszán DSD I. nyelvvizsgát tehetnek tanulóink ingyen, házon belül.
 • Ha hamarabb szakít valaki iskolánk jól felépített, az alsó és felső tagozat közötti átmenetet is megkönnyítő képzésével, Székesfehérvár egyetlen iskolájában, gimnáziumában sem tudja folytatni a mi magas színvonalú képzésünket.

 

További információkat itt talál: http://felsovarosiiskola.hu/leendo-elsosoknek/

Tisztelettel:

Földi Zoltán

igazgató