… a tudás a legnagyobb kincs …

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

… a tudás a legnagyobb kincs …

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Sikeresen nyevvizsgáztak tanulóink!

Március 26-án, a 8.a osztályból 16 fő próbálkozott a DSD I. szóbeli nyelvvizsgával, közülük szép számmal, 14-en tettek sikeres szóbeli vizsgát. Már csak az írásbeli eredményekre várunk 🙂

Gratulálunk nyelvvizsgázó diákjainknak és Gutai -Tóth Andrea, felkészítő tanárnőnek!

Előkelő helyezés az országos német nyelvi és kulturális versenyen

2025 őszén, Egyesület a magyarországi német gyerekekért (VUK), országos online, 4 fordulós, német nyelvi és kulturális versenyt szervezett, német nemzetiségi tagozatos általános iskolák diákjai számára, akik 3 fős csapatokban mérhették össze tudásukat, kreativitásukat. A versenyen iskolánk 3 csapata vett részt, kettő 6.osztályosokból álló csapat valamint egy 8.osztályosokból álló csapat.

  • „Schulfreundinnen” csapat tagjai: Beniczky Lara Anna, Szöllősy Hanna, Tisztl Olívia, 6.a osztályos tanulók.
  • „Beste Freunde” csapat tagjai: Kovács Maja, Právics Anna Zsófia, Varga Zsombor, 6.a osztályos tanulók.
  • ” Coole Mädchen” csapat tagjai: Heller Fanni, Szalai Hanna, Vidra Emília, 8.a osztályos tanulók.

A diákok a magyarországi németek történetével, szokásaival, hagyományaival kapcsolatos feladatok elkészítésével mérettették meg magukat, videókat készítettek, „Ulmer Schachtel”-t barkácsoltak, verset írtak, batyut csomagoltak, rappeltek, lapbook-ot készítettek kemény csapatmunkában. 

A verseny 2026 márciusában ért véget, melyen tanulóink, saját kategóriájukban kiemelkedő helyezéseket értek el, országos szinten a legjobb 10 csapatba kerültek, 52 csapatból.

Gratulálunk Nekik a kiváló eredményhez! Köszönjük a felkészítő tanárnők, Gasparics Kinga és Darkóné Antalóczy Zsuzsanna munkáját!

leggyorsabbak és a legruganyosabbak: iskolánk a harmadik fokára ugrott fel

Március 20-án, pénteken délután rendezték a 4. AKTIV HiPer döntőjét a Regionális Atlétikai Központban, ahol 35 Fejér vármegyei általános iskola legjobbjai versengtek a leggyorsabb és a legruganyosabb címért.

A hatodik évfolyamon két tanulónk, Kovács Hunor és Vágvölgyi Bende Botond képviselte iskolánkat.

Hunor a legruganyosabb versenyben a dobogó harmadik fokára ugrott fel. 🥉

Gratulálunk a fiúknak a döntőbe jutásért, Hunornak pedig külön a szép eredményért!

Lányaink a döntőben

Március 16-án a IV. korcsoportos leányaink maguk mögé utasítottak mindenkit a Röplabda Diákolimpia Fejér vármegyei döntőjében. Ezzel első helyen jutottak tovább az Országos Elődöntőbe.

Öt lány azonban nem sokat pihent, ugyanis a mai napon a városi atlétika mezei futóbajnokságon is megméretteték magukat.

Csapatversenyben a dobogó harmadik fokára állhattak fel.

Ezzel továbbjutottak a vármegyei döntőbe.

Fiaink méltóan képviselték iskolánkat két sportágban is

Fiaink március 10-én Dunaújvárosban szerepeltek a III. korcsoportos fiú röplabda diákolimpia fejér vármegyei döntőjén.

Valamint a mai napon került megrendezésre az atlétika mezei futóbajnokság, amelyen öt fiúnk versenyzett az idővel.

Dobogos helyezést most nem értek el, viszont méltóan képviselték iskolánkat mindkét sportágban.

Világméretű nárcisz projekt iskolánkban

Világméretű nárcisz projektben a Felsővárosi Általános Iskola is részt vesz, melynek elérkezett első állomása, hogy a virághagymák földbe kerültek, s erőteljesen hajtanak. Remélhetőleg szebbnél szebb fotókat tudok majd megmutatni virágzáskor. Iskolánk kis tanulói, alsós diákjai nagy szeretettel dédelgetik a kis hajtásokat.
Földi Zoltán

Ismét I.helyezett iskolánk csapata a „Die Schule” német nyelvi csapatversenyén

A Pusztavámi Német Nemzetiségi Általános Iskola az idei tanévben, február 12-én, rendezte meg, „Die Schule” német nyelvi csapatversenyét, melyen iskolánk 4.a osztályos diákjai: Szemerei Levente Kevin, Szemerei Lili Szimonetta, Babos-Ziak Anna, 7 csapatból, a tavalyihoz hasonlóan, I.helyezést értek el.

Gratulálunk nekik a gyönyörű teljesítményhez!
Köszönjük a felkészítő kolléganők, Fischer Emőke és Baloghné Szabó Ildikó Eleonóra munkáját!